2022 yılının ilk altı ayında (181 günde) en az 842 işçi hayatını kaybetti

Ocak’ta 120, Şubat’ta 109, Mart’ta 121, Nisan’da 129, Mayıs’ta 176, Haziran’da 187...
2022 yılının ilk altı ayında (181 günde) en az 842 işçi hayatını kaybetti


Raporumuzun girişinde Pressan, Efe Rakı, Atışkan Alçı, Termokar, Yemeksepeti, Sinbo, Enerya, İstanbul Finans Merkezi Şantiyesi, Çardak İskelesi, Ankara Etlik Şehir Hastanesi, İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi, Yazaki Kuzuluk, Abalıoğlu Lezita, TMK Kataforez, Smart Solar, Asen Metal, Süperpar, Getir Motokuryeleri, Mutlu Akü, Ormoteks, A101, Ev İşçileri, Acarsoy Tekstil, Neşe Plastik, EnerjiSa, Tepebaşı Belediyesi, PTT, Aliağa Gemi Söküm İşçileri, İBB Ağaç A.Ş., Mikropor, Lila Kağıt, Tüvtürk, EFT Tekstil, Mimarlar Odası İzmir Şubesi ve adını sayamadığımız işyerlerindeki mücadeleleri, direnişçi işçileri selamlıyoruz…

Açız ve yoksuluz
Temmuz ayından itibaren geçerli olacak yeni asgari ücret tutarı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Dolmabahçe Çalışma Ofisi’nde düzenlenen basın toplantısında yüzde 30 oranında yapılan zam ile 5 bin 500 TL olarak açıklandı. Bu açıklamanın ardından televizyon programına katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, sendikal hareketi hedef alan açıklamalar yaptı:

“6 bin lira açlık sınırı var neden 5 bin 500 lira verdin. Memur konfederasyonları da dahil kendilerine göre açlık sınırını belirliyor. Bunlar bilimsel olarak yapılmış çalışmalar değildir... Yoksulluk sınırını 20 bin lira demişler bu komik oluyor... Uluslararası kuruluşların hesaplarına göre Türkiye’de açlık sınırı 3600 lira ile 4000 lira arasındadır. Yoksulluk sınırı da bu bahsettiğim kuruluşların hesaplamalarına göre benim geçtiğimiz günlerde baktığım rakamlar 9 bin liraydı.”

Açlık ve yoksulluk sınırını açıklayan sendikalar Türk-İş, DİSK/BİSAM, Birleşik Kamu-İş, Memur-Sen, KESK, Türkiye Kamu-Sen... Bütün sendikaların açıklamaları da açlık sınırının açıklanan asgari ücretin üstünde, yoksulluk sınırının da asgari ücretin dört katı civarında olduğunu işaret etmektedir. Sendikalar açlık sınırını (dört kişilik bir ailenin aylık gıda harcaması tutarı) açıklarken “sağlıklı, yeterli ve dengeli beslenme” vurgusu yapar. Ancak halkımızın gerçekleri dediğiniz gibidir. Aileler sendikaların açıkladığı açlık sınırının altında, yeterli protein, vitamin alamadan, bolca karbonhidratla beslenmektedir. Sayenizde karnımızı doyurmak için besleniyoruz, “en ucuza ve en doyurucu” olarak beslenmeye çalışıyoruz. Bu yüzden çocuklarımız ya obez oluyor ya yetersiz besleniyor. “Sağlıklı, yeterli ve dengeli beslenme” hakkımız elimizden alınıyor. Yine sendikalar yoksulluk sınırını (gıda harcaması, giyim, kira, elektrik, su, doğalgaz, iletişim, ulaşım, eğitim, sağlık, sosyal yaşam ve benzeri ihtiyaçlar için yapılması zorunlu diğer aylık harcamalarının toplam tutarı) açıklarken “insanca yaşam” vurgusu yapar. Oysa aileler bütün harcamalarını kısıtlamaktadır. Zaten mecburi verilen kira ve ulaşım ateş pahasıdır. Sayenizde kışın doğalgazı yakmıyoruz, kıyafet almıyoruz, sosyal yaşam nedir unuttuk...

Esasen iktidarın sözcüsü bir gazete olan Yeni Şafak gazetesinde evvelsi gün çıkan bir haber de durumu özetliyor: “Enflasyon farkı ve vatandaşın alım gücünün düşmesi sonrası asgari ücrete yüzde 30 oranında ek zam yapıldı. Bu gelişme sonrası hemen hemen her sektörde fiyatlar adeta uçtu. Temel gıda ürünlerinde 10 liraya satılan 1 litrelik süt 15 liraya, litrelik ayçiçeği yağı 34 liradan 40 liraya, 1,5 litrelik su 2.5 liradan 3 liraya çıkarken gayrimenkul sitelerindeki ilanlarda da kiralık ev fiyatları yeni zam sonrası 1000 lira kadar yükseltildi.”

İşçi sınıfı sağlıklı ve güvenli çalışmak, yaşamak için örgütlenmelidir
6331 Sayılı İş Sağlığı Güvenliği Yasası’nın Resmi Gazete’de yayınlanmasının üzerinden on yıl geçti. Bu süreçte 18 bin işçi iş cinayetlerinde hayatını kaybetti, yüzbinlerce işçi yaralandı, birçok arkadaşımız sakat kaldı. Meslek hastalıklarına dair ise bir bilgimiz yok, zira tespiti yapılmıyor, gizleniyor.

Bu tabloda bize düşen görev ise örgütlenme. Ancak örgütlü işçi sınıfı, ölümleri ve yaralanmaları önleyebilir. İşçi sağlığı temelde işyerlerinde korunur. Diğer yandan barınma, ulaşım, beslenme, kentsel yaşam, ekoloji vb. tüm hayatımızı da kapsayan bir yelpazeyle işçi sağlığı mücadelesi devam eder. Yasalar ve yönetmelikler, bu mücadele yükselirse işçi lehine yorumlanabilir veya değiştirilebilir. Bu noktada;

• Farklı işkollarından, mesleklerden işçiler olarak “sağlıklı ve güvenli yaşam” hedefiyle biraraya gelmeye;
• İş cinayetlerini, yaralanmaları, meslek hastalıklarını doğal bir sonuç olarak gören kapitalist sisteme karşı örgütlenmeye;
• İSİG mücadelesini, halk sağlığı ve ekoloji mücadelesi ile omuz omuza yürütmeye;
• Mücadele ederken devletten, sermayeden ve siyasi partilerden bağımsız, işçi sınıfının çıkarlarını temel almaya;
• Tüm işçilerin söz ve karar sahibi olduğu, kolektif bir üretimin pratikle sınandığı bir süreci hayata geçirmek için mücadeleye devam edeceğiz.

2022 yılı iş cinayetleri raporunun ilk altı ayına dair vurgulanması gereken bazı hususlar
1- İş cinayetleri Mayıs-Haziran ayları itibarıyla artışa geçti. Bunun temel sebebi yaz aylarının başlamasıyla birlikte tarım ve inşaat sektöründeki hareketlenme. Bu iki işkolu çalışma koşullarının en kötü ve örgütlenme oranının çok düşük olduğu alanlar (Tüm iş cinayetleri içinde ölüm oranı olarak inşaatlar yüzde 19’a, tarım yüzde 17’e çıktı). Diğer yandan sanayi işkollarındaki ölümlerin oranı da yükselerek yüzde 36’ya ulaştı. Özellikle metal, enerji, maden, taşımacılık, tersane/gemi işkollarındaki ölümler öne çıkıyor. Bu durum geleneksel sendikal merkezlerin çekirdeğini oluşturan işkollarında da güvencesiz çalışma koşullarındaki derinleşmeye (üretim zorlaması, işsizlik baskısı) işaret ediyor.

2- Ölüm nedenlerinden trafik, servis kazaları Haziran ayı ile birlikte artışa geçti. Temel neden olarak taşımacılık ve tarımdaki iş cinayetlerini gösterebiliriz. Özellikle araçların yeterli bakımının yapılmaması veya yolcu taşımaya uygun olmaması, şoförlerin ağır, uzun çalışma koşullarının, uygun olmayan yolların (çökük, yetersiz aydınlatma vb.) altını çizmeliyiz. Yine moto kurye ölümleri de her hafta meydana gelen iş cinayetleri arasında. Ancak diğer işkollarında da bu neden artıyor. Örneğin Şırnak’ta enerji işçilerini ve Siirt’te inşaat işçilerini taşıyan araçların devrilmesi sonucu dörder arkadaşımızı kaybettik. Keza en basit önlemler ile önlenebilecek olan yüksekten düşme ve elektrik çarpması sonucu olan ölümlerde de bir artış gözüküyor. İntiharlar ise geçinemeyen işçilerin banka ve tefecilerden aldıkları borçları geri ödeyememeleri ve yapılan baskılar nedeniyle artmaya devam ediyor. Kalp krizi nedeniyle meydana gelen ölümlerde de artış var. Aşırı ve sağlıksız çalıştırma koşulları kalp krizlerine neden olurken rahatsızlanan işçilere gerekli ilk yardımların yapılmadığını da görüyoruz.

3- İş cinayetlerinde yaş gruplarına baktığımızda yaz ayları ile beraber çocuk işçi ölümleri arttı. Yine özellikle sanayi işkollarında çalışan genç işçi ölümlerini sıkça tespit ediyoruz. Bütün içinde baktığımızda 27 yaş ve altı ölen işçilerin oranı neredeyse yüzde 20. Diğer yandan 51 yaş ve üzerindeki iş cinayetlerinin oranı ise 30 civarında.

4- İnşaat ve tarımdaki ölümlerin artmasına paralel olarak mülteci-göçmen işçi ölümleri de artıyor. Göçmen-mülteci işçilerin üçte ikisini ise Suriyeliler ve Afganistanlılar oluşturuyor. Ancak göçmen/mülteci işçilerin büyük bir çoğunluğunun kayıtdışı olarak çalıştıklarını ve yine bu yüzden iş cinayetlerinin gizlendiğini de unutmamalıyız.

5- İş cinayetlerinde ölenlerin yüzde 3’ü sendikalı işçi. Ancak sağlık, belediye, eğitim, tarım, enerji gibi işkollarında ölen sendikalı işçi sayısını (üye oldukları sendikanın herhangi bir açıklama yapmamasından dolayı) tespit edemediğimizin altını çizmek gerekiyor.

 

Yüzde 65’ini ulusal basından; yüzde 35’ini ise işçilerin mesai arkadaşları, aileleri, iş güvenliği uzmanları, işyeri hekimleri, sendikalar ve yerel basından öğrendiğimiz bilgilere dayanarak tespit ettiğimiz kadarıyla 2022 yılının ilk altı ayında (Ocak ayında 120, Şubat ayında 109, Mart ayında 121, Nisan ayında 129, Mayıs ayında 176 ve Haziran ayında 187 olmak üzere) en az 842 işçi hayatını kaybetti... (Bilgilerimiz her ay güncellenmektedir.)

 

2022 yılının ilk altı ayında iş cinayetlerinin istihdam biçimlerine göre dağılımına baktığımızda 729 ücretli (işçi ve memur) ve 113 kendi nam ve hesabına çalışan (çiftçi ve esnaf) hayatını kaybetti. Yani ölenlerin yüzde 87’sini ücretliler yüzde 13’ünü ise kendi nam ve hesabına çalışanlar oluşturuyor…

2022 yılının ilk altı ayında iş cinayetlerinin işkollarına göre dağılımı şöyle: İnşaat, Yol işkolunda 165 işçi; Tarım, Orman işkolunda 144 emekçi (69 işçi ve 75 çiftçi); Taşımacılık işkolunda 98 işçi; Ticaret, Büro, Eğitim, Sinema işkolunda 58 emekçi; Metal işkolunda 55 işçi; Belediye, Genel İşler işkolunda 49 işçi; Sağlık, Sosyal Hizmetler işkolunda 40 işçi; Madencilik işkolunda 34 işçi; Konaklama, Eğlence işkolunda 32 işçi; Enerji işkolunda 30 işçi; Savunma, Güvenlik işkolunda 22 işçi; Gemi, Tersane, Deniz, Liman işkolunda 21 işçi; Petro-Kimya, Lastik işkolunda 19 işçi; Tekstil, Deri işkolunda 18 işçi; Ağaç, Kâğıt işkolunda 11 işçi; Çimento, Toprak, Cam işkolunda 7 işçi; Gıda, Şeker işkolunda 6 işçi; Basın, Gazetecilik işkolunda 4 işçi; Banka, Finans, Sigorta işkolunda 2 işçi; İletişim işkolunda 1 işçi; Elimizdeki veriler ışığında çalıştığı işkolunu belirleyemediğimiz 26 işçi hayatını kaybetti…

 

2022 yılının ilk altı ayında iş cinayetlerinin nedenlerine göre dağılımı şöyle: Trafik, Servis Kazası nedeniyle 165 işçi; Ezilme, Göçük nedeniyle 155 işçi; Yüksekten Düşme nedeniyle 128 işçi; Kalp Krizi, Beyin Kanaması nedeniyle 100 işçi; İntihar nedeniyle 46 işçi; Covid-19 nedeniyle 42 işçi; Zehirlenme, Boğulma nedeniyle 41 işçi; Elektrik Çarpması nedeniyle 40 işçi; Şiddet nedeniyle 31 işçi; Patlama, Yanma nedeniyle 29 işçi; Nesne Çarpması, Düşmesi nedeniyle 12 işçi; Kesilme, Kopma nedeniyle 6 işçi; Diğer nedenlerden dolayı 47 işçi hayatını kaybetti…

 

2022 yılının ilk altı ayında iş cinayetlerinin cinsiyetlere göre dağılımı şöyle: 53 kadın işçi ve 789 erkek işçi hayatını kaybetti…

 

2022 yılının ilk altı ayında iş cinayetlerinin yaş gruplarına göre dağılımı şöyle: 14 yaş ve altı 5 çocuk işçi, 15-17 yaş arası 17 çocuk/genç işçi, 18-27 yaş arası 116 işçi, 28-50 yaş arası 416 işçi, 51-64 yaş arası 183 işçi, 65 yaş ve üstü 58 işçi, Yaşını bilmediğimiz 47 işçi hayatını kaybetti…

 

2022 yılının ilk altı ayında 48 mülteci/göçmen işçi hayatını kaybetti. Bu işçilerin geldikleri ülkelere bakarsak: 19 işçi Suriyeli; 12 işçi Afganistanlı; 4 işçi Özbekistanlı; 3 işçi İranlı; 2 işçi Türkmenistanlı, 1’er işçi Belaruslu, Endonezyalı, Iraklı, Kuveytli, Rusyalı, Pakistanlı, Sırbistanlı, Ukraynalı ve Yunanistanlı...

2022 yılının ilk altı ayında iş cinayetlerinde ölenlerin 26’sı (yüzde 3,08) sendikalı işçi, 816’ısı ise (yüzde 96,92) sendikasız. Sendikalı işçiler metal, kimya, sağlık, belediye, madencilik, iletişim, enerji, taşımacılık ve güvenlik işkollarında çalışıyordu.

 

2022 yılının ilk altı ayında Türkiye’nin 75 şehrinde ve yurtdışında on beş ülkede iş cinayeti gerçekleştiğini tespit ettik: 126 ölüm İstanbul’da; 31’er ölüm İzmir ve Muğla’da; 30’ar ölüm Antalya ve Kocaeli’de; 26 ölüm Denizli’de; 25’er ölüm Manisa ve Mersin’de; 24 ölüm Bursa’da; 23 ölüm Kayseri’de; 20’şer ölüm Aydın, Gaziantep ve Samsun’da; 19’ar ölüm Ankara ve Konya’da; 17 ölüm Şanlıurfa’da; 15 ölüm Zonguldak’ta; 13’er ölüm Adana ve Balıkesir’de; 11’er ölüm Malatya ve Sivas’ta; 12 ölüm Sakarya’da; 11 ölüm Hatay’da; 10 ölüm Çanakkale’de; 9’ar ölüm Kahramanmaraş ve Trabzon’da; 8’er ölüm Adıyaman, Erzurum ve Rize’de; 7’şer ölüm Ağrı, Batman, Bolu, Diyarbakır, Eskişehir, Kütahya, Mardin, Siirt, Şırnak ve Tekirdağ’da; 6’şar ölüm Bilecik, Çorum, Düzce, Kastamonu, Kırıkkale ve Yalova’da; 5’er ölüm Burdur, Çankırı, Karabük, Ordu ve Uşak’ta; 4’er ölüm Afyon, Karaman, Kırşehir, Sinop ve Tokat’ta; 3’er ölüm Artvin, Bartın, Edirne, Giresun, Hakkari, Iğdır, Kırklareli, Nevşehir, Niğde ve Osmaniye’de; 2’şer ölüm Aksaray, Bingöl, Isparta, Kars ve Van’da; 1’er ölüm Ardahan, Bayburt, Elazığ, Kilis ve Muş’ta; 22 ölüm Yurdışında (4 Irak, 3 Kuzey Kıbrıs; 2’şer İsrail, Rusya; 1’er Azerbaycan, Brezilya, Çin, Dominik, Libya, Makedonya, Malta, Mısır, Özbekistan, S.Arabistan, Tunus) meydana geldi...

2022 yılının ilk altı ayında iş cinayetlerinde hayatını kaybeden 842 işçiyi saygıyla anıyoruz…
Fatih İlhan, Kerem Bakançocukları, Günay Gür, Sadık Akbağ, Ahmet Yıldız, Durmuş Ali Ulaş, Ferzende Acu, Sefa Kadıoğlu, Ali Oğuz, Mustafa Erarslan, Rami Abdülkudüs, Fatma Küçük, Selahattin Öztürk, Miktad Yantur, İdris Akova, Celal Geyik, Kıymet Tozcu, Abdulbari Akarsu, Raif Bozkurt, Mehmet Maral, Musa Keskin, Nurettin Çil, Ahmet Ünal, Muhammed Koçyiğit, Nuray Özdemir, Şehrivani Canıvar, Ahmet Güler, Sefa Şahan, Hasan Kolatu, Bahri Çoban, Halil Karagöz, Fatih Çelik, Khal Murad Abdul Baqı, Ensar ., Gürsel Çektir, İrfan Adanalı, Abdulsamed Dağ, Remzi Polat, Hasan Yuva, Servet Arslan, Özdem Çeboğlu, İsmail Arat, Mustafa Ersal Eken, Uzay Ulvi, Hacı Merde, Selahattin Ayhan, Necati Kantık, Mehmet Dede, Türkan Demir, Bilal Ak, Kadir Nasiri, Kerametullah Muradi, Raziye Arslan, Şenay Çakıcı, Mohammad Akbar, Mehmet Bilgiç, Ceyhan Çetin, Arif Çağlar, Ahmet Özkırış, Ahmet Erdoğan, Eray Tatlı, Ekrem Uslu, Kaşif Tunç, Tahir Baykan, Fetin Çarpar, Şeyho K., Ramazan Süldür, Murat Koyuncu, Sinem Sökmen, N.M., Mehmet Kazak, Y.A., Ömer Saydan, Ferhat Batur, İbrahim Karaboğa, Osman Sak, Durmuş Bozdağ, Yalçın Akcan, Yusuf Narin, İsmail Akgedik, Oğuz Kağan Han Çobanoğlu, N.D., Mahmut Güntekin, Ramazan Oral, Fahri Demir, Bekir Kaya, Ömer Mumcu, Ziya Taşbaşaran, Kenan Can, İlkay Altındal, Tuncay Altındal, Taner Karaçin, Yunus Koral, M.D., Ercan Özege, Mustafa Akkoyun, Mehmet Ali Daşdemir, Adil Selçuk, Tahir Yılmaz, Buket Yılmaz, E.A., Halil Güngör, Selahaddin Köse, Abdulkadir Asvad, Vidad Muhaymid, Ali Şermet, Selahattin Ustaoğlu, Ertuğrul Yürek, R.T., İsmet Ertutan, Mustafa Dede, Ramazan Aslan, Hasan Damar, Iraz Muhammed Yoldash, O.Ç., Yusuf Deveci, Emir Esnek, Muharrem Aksem, Sebahattin Bıçakçı, Bekir Bilget, Nevzat Alışık, Beyhan Güven, Recep Şibil, Osman Güngör, Hayati Ömür Ercedoğan, Faruk Yetkin, Mümin Sakin, Eshabil Keçe, Mustafa Hızır, İsa Çetinçakmak, Ercan Kala, Ahmet Şaşoğlu, Abdulkadir Onurlu, Hayri Altun, Gökhan Öztürk, Mehmet Emir, Gökhan Yıldırım, Fuat Avşar, Hacı Recep Ekin, Osman Arı, Ahmet Kuyucu, Ömer Ö., Muharrem Özer, Muhammed Şahin, Kubilay Özkök, Mustafa Özçep, Emin Karanfil, Cemil Varol, Ali Aladağ, Volkan Yaren, Recep Süzen, Mehmet Ancil, Mustafa Erten, Serdar Çevik, Sayar Ok, Ali Rıza Kut, Soner Erduran, Dursun Ali Yılmaz, Zafer Kocabaş, Enver Demirci, Adem Esen, Murat Can, Abdullah A., Nebi Cengiz, Ercan Kabuk, Halil Külter, Mustafa Bozkurt, Fevzi Yaman, Nihat Yılmaz, Mehmet Küçükbaş, Mustafa Kayadelen, İsa Erdem, Ümit Kurt, Kadir Ulama, Murat Bakan, Adil Dinler, Hanifi Öztürk, Mehmet Kızıltaş, Halim Kılınç, Yakup Yaşar, Ferdi Yılmaz, Abdullah Kiraz, Talip Yaman, Celal Gündüz, Emrah Yiğit, Ferhat Ertuğrul, Şehmuz Aydın, Recep Aras, Turgay Tüney, Mustafa Öztürk, Tayfun Aydın, Bayram Demir, Veysel Karadaş, Fatih Yaşar Kandemir, Gökmen Gel, Serdar Köse, Kenan Okurer, Emrah Akbaş, Mehmet Nezir Demir, Hasan Taplaktepe, İbrahim Halil Kay, Kader Baloğlu, Muhammed Nur El Hüseyin, Semih Musso, Sinem Toruk, Şadi El Muhammed, Yakup Çelik, Ragıp Ertuğrul Kozaeker, Eyüp Ağdaş, Jasim Waka, Uday Vehid, Majid Elseydi, Ahmed ., Muhammet Sait Datlı, Abdurrahman Hamurlu, Süleyman Baş, Sabri Sarıboğa, Bünyamin Hiçyılmaz, Yusuf Apak, Mustafa Arslan, Aydın Toprak, Ömer Coşgun, Ahmet Çelik, Alper Demirci, Suat Karslıoğlu, Ertan Erkan, Ahmet Çöl, Mehmet Erkul, Ali Osman Ata, Ferat Korkmaz, Ferit Kavas, Güngör Arslan, Bekir Özdemir, Ö.D., Hüseyin Akyapın, Fatih Nergis, Osman Akyürek, Bahadır Akçaal, Ercan Akgül, Sıddık Korkmaz, Muhammet Ali Yaşar, Atilla Değirmenci, Hüseyin Kırmıt, Ahmet Kafaoğlu, Hulusi Tahir İlgenli, İbrahim Dalkılıç, Mustafa Şenel, Ahmet Yağcı, Bülent Ateş, Fevzi Alpay, Emrah Akpınar, Murat Gök, Selim Bayrak, Tarık Amak, Oriyal Uğur, İbrahim Aktaş, Emine Demir, Fatma Büyükyorulmaz, Harun Titiz, Nurcan Seçer, Fatih Yiğit, Hasan Cemal Y., Murat Çibik, Metin Çavuş, Ersan Bocutoğlu, Sıraç Badur, Ersin Erdem, Uğur Aydın, Fatma Bıyık, Musa Öztürk, Şeyda Yazgan, Gülsüm Kuyar, Yılmaz Şahin, İsmail Karahan, Ahmet Yetiz, Neşe Gökdağ, Pınar Zeytin, Erhan Merzifon, Hasan Onur, Mevlüt Akbaba, Mustafa Kaya, Mehmet Kartal, Aydın İleri, Ertuğrul Yazıcı, Süleyman Ekici, Sinan Tutak, Özgür Pehlivan, Mesut Belhan, Göksenil Feyza Çanoğlu, Cem Dindar, Mustafa Pakmak, Engin Dağdelen, Cihan Yasan, Engin İnce, Tayfun Yorulmaz, Yasin Bıldırcın, Hüsamettin Susal, Durmuş Oruç, Alparslan Demiroğlu, Oğuzhan Erkek, Mehmet Kazan, Adem Hayrani Sarı, Abdullah Kıldan, Oğuz Ulusoy, Bayram Koyuncu, Şahin Katranlı, Muhammet Şiveybe, Gamze Karabulut, Gencay Eren, Okan Günay, Murat Temel, Ali Gündoğar, Enver Güler, Hayri Bodur, Nuray Taş, Kamuran Alan, Musahan Torun, Basri Ceylan, Enes Temel, Yunus Bülbül, Burak Bağbudar, Can Ekmekçi, Fatih Rahmet, Mustafa Karagöz, İbrahim Bozkurt, Haydar Nacar, Namık Çöp, Halit İkiz, Yasin B., Mahmut Taşkın, Yıldıray Usta, Yasin Yeşilyurt, Sinan Karakoç, Ayhan Yar, Harun Alpözen, Doğukan Akyiğit, Emrullah Erol, Rüzgâr Necat Beyhan, Murat Selvi, Şadi Yıldız, Memet Bağlars, Mahmut Eser, Erol Korkmaz, Murat Ökegil, Hakan Çimen, Arif Akça, Mehmet Çelik, Hamdullah Taner Okumuş, Ramazan Öğütcü, Faruk ., İsmail Bilara, Bahtiyar Özkan, Dursun Ali Aksu, Adalet S., Bilal Fişek, Halil Yıldız, Abdullah Komkeser, Fırat Dursun, Şefik Tayran, Okan Bayrak, Ferhat Malkaver, Enes Furkan Tutar, Ramazan Solmaz, Seydi Karaman, Abdullah Eş, İsak Erzi, Erol Yılmaz, Salih Polat, Burhanettin Kılıç, Emrah Gül, Eymen Ahmed, Muhammed Muhsin Köse, Ferhat Danış, Mehmet Koşan, Ramazan Çıralı, Yılmaz Seven, Suat Aydemir, Mehmet Uçkun, Levent Kıvançeriş, Bülent Satılmış, Abdullah Demirdil, İsmail Muhammed, Hüseyin Coşkun, Adem Kaya, Salih Velat Durmaz, Aslan Göktürk, Ökkeş İlhan, Osman Yardımcı, Hayrettin Karataş, Osman Kör, Şaban Yılmaz, Salih Yazaydık, Ahmet Mete, Arif Köle, Mehmet Keş, Yusuf Usmen, Musa Bayram, Caner Mızrak, Mert Güleç, Mehmet Çelebi, Davut Kurhan, İsmail Karal, Hayrettin Kök, Alican Mirze, Hüseyin Kocahüseyinoğlu, Adnan Kileci, Kadir Karaca, Ali Kemal Budak, Muhammet Gün, Ömer Durar, Arif Alkan, Ufuk Karagülle, Serdar Hayta, Emre D., Barış Seven, Zübeyir İlter, Sinan Okyay, Ender Kuyu, Recep Çelik, Hasan Bacak, İbrahim Soydemir, İdris Say, Ahmet Dağdeviren, Kemal Çelebi, Zekeriya Derviş, Serdar Ekinci, Bozan Cengiz, Ömer Üçrak, Savaş Balcı, Soner Tünalp, Hafız Emin, Sebahattin Tan, Veysi Akyol, Nurettin Mert, Doston Dusmanov, Zabit Türk, Erhan Geçili, Necmettin Alpay, Mehmet Akay, Hasan Üstün, Tayfun Güntepe, Muhammed El Ahmet, Emre Dutumerin, Nahit Sargut, Mehmet Göven, Shatlyk Rozyyev, Umut Özdemir, Ekrem Ersoy, Emrah Koçak, Ziya Uysal, Hacı Mehmet Alataş, Bilal Ömer Farac, Hüseyin Konukçu, İsmail Aktan, Ömer Yıldız, İsmail Çoban, Murat Kırımlı, Fahri Çalparmak, Abdullah Çun, Düzgün Baki, Muhsin Ata, Hikmet Sungur, Mücahit Tuğ, Sedat Aslan, Nuri Üstünel, İsmail Bünül, Mustafa İvdil, Abdullah Koç, Necati Çelik, Hamit Bingöl, Yücel Dizman, İbrahim Öklük, Mesut Köroğlu, İkram Vural, Ahmet Hancar, İbrahim Önkal, İbrahim Aymutlu, Hasan Bulut, Yüksel Eroğlu, Maşallah Öksüz, Mehmet Yılmaz, Halil İbrahim Çolak, Mustafa Sarıçiçek, Zafer Milli, Abdullah Aslan, Muhammet Cabran, Ahmet Alış, Ahmet Kartal, Niyazi Çerkeşli, Çelebi Şaban, Hasan Ramadan, Nuh Turan, İsa Demir, Nizamettin Erdem, İhsan Dayar, Hekim Gülalan, Şaban Ali Köse, Duran Temur, Yusuf Çevik, Kadir Yaşar, Diyadin Oruk, Hüseyin Hamzaoğlu, Hüseyin Bıçkı, Ahmet Çolaker, Habib Sözen, Birol Doğan, Mehmet Karayiğit, Cemal Eker, Kayhan Kaplan, Feyyaz Çalış, K.K., Cengiz İnan, Semir Yasav, Aydın Güler, Habip Karalarlı, Hacı Mehmet Ünlüsoy, Hasan Bayram, Muzaffer Koçak, Fırat Apaydın, Azat Dikmen, Özcan Benek, Muhammet Mehdi Altürk, M.İ., Çetin Bilen, Mesut Öjbe, Serhat Altay, Tayfun Özcan, Hüseyin Kantaş, Mehmet Durmuş, Coşkun Adik, Emin Erşan, Fırat Alan, Mustafa Yiğit Sözüer, İsmail Karaca, Eyüp Halil Demirci, Muhammet Yeşil, Hamza Gönüllü, Özkan Tüzün, Erol Demir, Engin Akyol, Şükrücan Bayraktaroğlu, Hacı Mehmet Şenlenmiş, İhsan Ön, Abdurrahman Ünsal, Satılmış Kara, Ali Aldıbaş, Adnan Eken, İsmail Yılmaz, Ferhat An, Abdullah Dönegel, Cihat Borçalı, Muhammet Emin Aydın, Metin Aksoy, Sonel Kahveci, A.A., İlkay Yiğit, Turgay Özhan, Ufuk Öztürk, Eyüp Baylan, Şaban Uğuç, Yusuf Önder İnce, Salih Nas, Sefa Aksu, Necmi Yıldız, Yusuf Duran, Kemal Duran, Yunus Karakaya, Veysi Çeçen, Özcan Şiranlı, A.K., Musa Korkut, İbrahim Akgün, Ahmet Başar, Ali Türkmen, Arif Canbulut, Erdinç Kekin, N.Ç., Mehmet Ali Pişkin, Ercan Tezcan, Ali Hossein Ebrahim, Ethem Istıl, Erkın Khusenov, Bekir Şahin, Aleksandır Kuvik, Tuncay Koca, M.U., Şenol Dilbaz, Sedat Coşkun, Veli Erzen, Kadir Çağlayan, Yaşar Üstündağ, Sebayittin Topçu, Mustafa Boz, Niyazi Erdoğan, Bekir Togaç, Emir Peygami, İbrahim Akalın, Kubilay Tatlican, Emrah Elmas, Metin Tek, Abdulcebbar Doru, İsmail Yayla, Muharrem Durhan, Ahmet Eröz, Mehmet Acar, Hüseyin Baş, Orhan Demiraslan, Ersoy Hakyemez, Ali Osman Demirkan, Mustafa Özardıç, İsmail Acar, Ali Seydi Dinç, Adem Arslan, Mustafa Elbaş, Cengiz Söylen, İbrahim Ş., Asım Akyel, Atilla Bagceci, Memduh Çakmak, Ziya Ada, Recep Yağmur, Necati İpekçi, Stevan Kokaji, Erkin Şeydanur, Selahattin Kanay, Hüseyin Hellaç, Kader Küçükkol, Neslihan Kesim Lermi, Vedat Doğan, Namık Batay, Erol Çevik, Mehmet Algül, Fethi Ahmet Balkaya, Mukadder Balkın, Hüseyin Akar, Nizamettin Kaplan, Sakıp Kılınç, Erkan Öntürk, Recep Özdemir, Caner Korkmaz, Hilkan Arcan, Salih Yahşi, Yıldırım Kipel, Aziz Kocaman, Salih Aslan, Christos Chaniotis, Savaş Gül, Kadir Ünger, Ulaş Yürük, İbrahim Attallah Juma Alzaghal, Arif Can, Rahmi Aydın, Soner Şimşek, Şadan Kara, Wendri ., Yücel Ulaşkın, Selçuk Elibol, Recep Kaya, Ali Özkan Açar, Mert Söyler, Büşranur Hızal Muhcu, Adem Kılbıyık, Orhan Sevindi, Ahmet Güçlü, Şeyma Biran, Ali Faik Yaprak, Mehmet Ak, Nergizhan Bozkurt, Suat Şen, Z.K., Şiyar Özgür Temli, Yılmaz Kaplan, Onur Bozlak, Murat Unay, Yasemin Gül Gelgeç, İsmail Birincioğlu, Fatma Kurt, Ahmet Rüştü Uluer, Bektaş Uçaravcı, Şaban Demirtaş, Nurcan Kahraman, Büşra Hamamcı, Yücel Karadeniz, Sami Oflaz, Vahdettin Boğadur, Murat Özcan, Ceylan Öner, Saadet Aksoy, Rahmi Köksal, Ali Kurt, Zehra Öztürk, Şahin Salman, Beyza Nur Babacan, Sezai Kılkıl, Ömür Erez, Nuray Sevim, Yeliz Günay, Abdullah Ceylan, Mümin Ali Özdemir, Erdal Güçlü, Cavit Güdücü, Halil Togay, İbrahim Öztürk, İsmail Balcı, Ömer Pural, Mehmet Gülmez, Kubilay Aydın, Emre Tıptaş, Tayfur Ergün, Furkan Otkum, Şerafettin Kanmaz, Büşra Koçak, Metin Adanur, Zafer Umut Bayram, Hasan Sarol, Ahmet Karasu, Okan Öztürk, Ergün Kalka, Ahmet Şahin, Güney Sarıkaya, Ali Diyapoğlu, Ahmet Rüştü Bayar, Bahadırhan Bıyıklı, Umair Ahmad, Necati Yasin Batır, Edanur Demir, Fırat Diri, Zafer Maral, Ünsal İ., Velit Barman, Ramazan Tokgöz, İbrahim Ayar, Ünlü Çığır, Hüseyin Duman, Mehmet Emin Altunç, S.B., Zafer Mat, Zafer Altun, Aytaç Babayiğit, Şükrü Yiğit, Erdal Yetiş, Mehmet Ali Kurtoğlu, Mehmet Keskin, Nuri Emiroğlu, Eyüp Saz, Ahmet Balıkçı, Bayram Kaymaz, Seyit Ahmet Aksu, Cihat Özoğul, Ahmet Yaşar Demirağ, Kerim Karbeyaz, Aydın Çakar, Mehmet Özdemir, Mehmet Maral, Ali Candan, Abdülsamet Tunç, Erdoğan Bulut, Hacer İsmail Al Hardanı, Abdurrahman Aydın, Mustafa Yılmaz, Yağmur Kara, İlknur Demirrenk, Şeyhmus Hatay, Sedat Kahraman, Mehmet Köse, Muhammed Dağır, Zeynep Kırlı, Rysalat Orunova, Hüseyin Torun, Ümit Özdemir, Taner Polat, Metin Ablak, Bereket Yeşilgün, Solmaz Candemir, Şerife Altun, Aysen Negüzel, Recep Özel, Recep Dağlı, Hasan Eltürk, Hakan Harmanda, Sedat Deveci, Rozay Babakulyyeva, Fırat Köksal, Halil Kapan, Nurseven Baştürk, Mehmet Gül, Cengizhan Tetikişçi, Salih Demirkaya, Hıdır Avyüzen, Ali Şahin, Salih Şentürk, Ari Şen, Sinan Üçek, İsmail Kaya, Sinan Amil, Aydın Doğru, Yunus Akşit, Bülent Yenimol, Necip Uçar, Tolga Kılıç, Aytaç Şan, Yusuf Eriş, Aylin Arslan, İlker Asru, Muhammet Varlı, Cemal Aksoy, Muhammed Demir, Ahmet Yanar, Yusuf Karataş, Köksal Özdemir, Tolga Çıkrıkçıoğlu, Yasin Sezgin, Şahin Sesli, Ramazan Çalışkan, Şaban İmanlı, Harun Yılmaz, Gürbüz Bozkurt, Ahmet Çetin Genç, Murat Özcan, Yalçın Çakar, Yusuf Kırtay, Murat Güçlü, Abdulgani Aykut, Halil Korkmaz, İbrahim Kaynar ve ismini öğrenemediğimiz 16 işçi...

İlgili Haberler

https://www.61medya.com/is-kazalarinda-agir-bilanco-trabzon-zirvede

https://1923haber.com/6-ayda-842-isci-yasamini-yitirdi/

https://www.a3haber.com/2022/07/06/is-cinayetleri-raporu-yilin-ilk-alti-ayinda-en-az-842-isci-calisirken-yasamini-yitirdi/

https://www.akilligundem.com/yilin-ilk-6-ayinda-en-az-842-isci-is-cinayetinde-hayatini-kaybetti/

http://alinteri6.org/isig-meclisi-6-ayda-842-is-cinayeti

https://anadoludabugun.com.tr/konya-haber/is-sagligi-ve-guvenligi-eylem-plani-olusturulmali-5-ayda-konyadaki-is-169985h

https://anayurtgazetesi.com/haber/11328370/842-isci-is-cinayetlerinde-hayatini-kaybetti

https://ankahaber.net/haber/detay/isig_6_ayda_842_emekci_yasamini_yitirdi_93885

https://artigercek.com/haberler/isig-raporu-yilin-ilk-6-ayinda-en-az-842-isci-oldu

https://avrupademokrat.com/haziranda-187-isci-is-cinayetinde-katledildi/

https://bagimsiz.com.tr/isig-yilin-ilk-alti-ayinda-en-az-842-isci-yasamini-yitirdi/

https://www.berkhaber.com/haber/yilin-ilk-6-ayinda-en-az-842-isci-is-cinayetinde-hayatini-kaybetti-144937

https://bianet.org/bianet/insan-haklari/264227-2022-nin-ilk-6-ayinda-en-az-842-isci-is-cinayetlerinde-hayatini-kaybetti

https://www.birgun.net/haber/isig-raporu-6-ayda-842-emekci-is-cinayetlerinde-yasamini-yitirdi-394590

https://www.birgun.net/haber/baski-ve-issizlik-olduruyor-394631

https://www.bursa5n1k.com/bursa/isig-raporuna-gore-yilin-ilk-6-ayinda-bursa-da-24-emekci-is-kazasinda-hayatini-kaybetti-48788

https://www.bursahaberdar.com/bursa/aci-tablo-bursa-da-24-isci-can-verdi-h26442.html

https://www.bursahakimiyet.com.tr/bursa/isig-yilin-ilk-6-ayinda-bursa-da-24-emekci-is-kazasinda-hayatini-kaybetti-789119

https://www.bursamuhalif.com/2022-yilinin-ilk-alti-ayinda-bursada-en-az-24-toplamda-ise-842-isci-hayatini-kaybetti/

https://www.cumhuriyet.com.tr/ekonomi/isig-acikladi-6-ayda-842-emekci-hayatini-kaybetti-1955309

https://doguhaber.org/isig-6-ayda-842-emekci-yasamini-yitirdi/

https://www.dokuz8haber.net/alti-ayda-en-az-842-isci-is-cinayetlerinde-yasamini-yitirdi

https://www.duzceyerelhaber.com/mehmet-tiras/36271-cinayet-ekonomisi-hiz-kesmiyor--dokuz-ayda-842-isci-oldu!

https://www.egeyebakis.com/2022-yilinin-ilk-alti-ayinda-en-az-842-isci-yasamini-yitirdi/65831/

https://etelgraf.com/isig-6-ayda-842-emekci-yasamini-yitirdi/

https://www.enpolitik.com/isig-6-ayda-842-emekci-yasamini-yitirdi-336760-haberi

http://etha43.com/haberdetay/haziranda-187-isci-is-cinayetinde-katledildi-161996

https://www.evrensel.net/haber/465309/2022-yilinin-ilk-alti-ayinda-en-az-842-isci-hayatini-kaybetti

https://finanskolik.com/isig-acikladi-6-ayda-842-emekci-hayatini-kaybetti/

https://gazetedavul.com/gundem/isig-en-az-842-isci-yasamini-yitirdi-41975.html

https://www.gazetedurum.com.tr/yasam/gunde-en-az-5-emekci-is-kazalarinda-oluyor-6395

https://www.gazeteduvar.com.tr/isig-raporu-6-ayda-en-az-842-isci-oldu-haber-1572347

https://www.gazeteipekyol.com/haber/11364300/isig-isci-olumlerine-iliskin-raporunu-acikladi

https://gazetekarinca.com/isig-6-ayda-en-az-842-isci-yasamini-yitirdi/

http://www.gazetemercek.com/gundem/6-ayda-842-isci-hayatin-kaybetti-h7009.html

https://gazetepatika19.com/yilin-ilk-alti-ayinda-53u-kadin-en-az-842-isci-is-cinayetlerinde-hayatini-kaybetti-116947.html

https://www.gebzehaber.net/kocaelide-is-cinayetlerine-6-ayda-30-kurban-88886h.htm

https://www.genel-is.org.tr/2022-yili-ilk-yarisinda-degisen-bir-sey-yok-isciler-oluyor,2,47460#.YvFZEHZBzIU

https://www.gercekhaberci.com/isig-6-ayda-842-emekci-is-cinayetlerinde-yasamini-yitirdi/166373/

https://www.gercekmuhabir.com/gundem/isig-6-ayda-842-emekci-yasamini-yitirdi-h135471.html

https://graffitihaber.com/haber/11326753/isig-6-ayda-842-emekci-yasamini-yitirdi

https://www.gunestv.com/isig-6-ayda-842-emekci-yasamini-yitirdi-13479-haberi

https://www.guneydoguekspres.com/genel/6-ayda-842-isci-yasamini-yitirdi-h26728.html

https://www.gunisigigazetesi.net/elazig-guncel/elazigda-1-isci-hayatini-kaybetti-h92529.html

https://www.haber2021.com/2022-yilinin-ilk-alti-ayinda-en-az-842-isci-yasamini-yitirdi

http://www.habertr81.com/haber_detay.asp?haberID=79658

https://haberbuketi.net/isig-yilin-ilk-alti-ayinda-en-az-842-isci-yasamini-yitirdi/

https://haberfama.com/yerel/isig-6-ayda-842-emekci-yasamini-yitirdi/

http://www.haberkaos.com/6-ayda-842-isci-is-kazalarinda-yasamini-yitirdi/

https://www.haberler.com/guncel/isig-6-ayda-842-emekci-yasamini-yitirdi-15062267-haberi/

https://www.haberlisin.com/haber/11328836/sakaryada-12-isci-hayatini-kaybetti

https://www.haber-oku.com/isig-acikladi-6-ayda-842-isci-hayatini-kaybetti/

https://haberusa.com/2022/07/06/yilin-ilk-6-ayinda-en-az-842-isci-is-cinayetinde-hayatini-kaybetti/

https://www.haberzafer.com/ekonomi/yilin-ilk-6-ayinda-en-az-842-isci-is-cinayetinde-hayatini-kaybetti/

https://www.hakkariobjektifhaber.com/isig-en-az-842-isci-yasamini-yitirdi-41977h.htm

https://www.halk54.com/sakaryada-ilk-6-ayda-12-isci-hayatini-kaybetti

https://halktv.com.tr/isig-ilk-6-ayda-gunde-en-az-5-isci-oldu-683313h

https://www.hedefhalk.com/samsun-olumlu-is-kazalarinda-8-sirada/1682035/

https://ilerihaber.org/icerik/6-ayda-en-az-842-isci-is-cinayetlerinde-hayatini-kaybetti-142584

https://www.indyturk.com/node/529156/haber/i%CC%87si%CC%87g-6-ayda-842-emek%C3%A7i-i%C5%9F-cinayetlerinde-ya%C5%9Fam%C4%B1n%C4%B1-yitirdi

https://www.izgazete.net/genel/carpici-rapor-181-gunde-en-az-842-isci-hayatini-kaybetti-h84340.html

https://jinhaagency1.com/tr/infografik/turkiye-de-6-ayda-is-cinayetlerinde-53-kadin-oldu-33527

https://www.kamu5.com/is-cinayetlerinin-6-ayi-22-si-cocuk-48-i-gocmen-842-isci-hayatini-kaybetti-767.html

https://www.karar.com/guncel-haberler/isig-6-ayda-en-az-842-isci-hayatini-kaybetti-1674219

https://kisadalga.net/haber/detay/her-gun-en-az-bes-emekci-is-cinayetiyle-hayatini-kaybediyor_35332

https://kizilbayrak70.net/ana-sayfa/haber/sinif/842-isci-is-cinayetinde-kaybedildi

https://kronos35.news/tr/6-ayda-22si-cocuk-48i-gocmen-en-az-842-isci-hayatini-kaybetti/

https://marksist.org/icerik/Isci/18099/Yilin-ilk-alti-ayinda-en-az-842-is-cinayeti

http://www.marmaracagdas.com/haber-2022-yilinin-ilk-alti-ayinda-en-az-842-isci-hayatini-kaybetti-12083.html

https://www.marmarayerelhaber.com/mehmet-tiras/24935-cinayet-ekonomisi-hiz-kesmiyor--dokuz-ayda-842-isci-oldu!

https://www.medya14.net/emek/isig6-ayda-842-emekci-yasamini-yitirdi-h8125.html

https://medyabar.com/haber/11328139/ilk-6-ayda-12-isci-hayatini-kaybetti

https://medyapress.net/2022/isig-yilin-ilk-alti-ayinda-en-az-842-isci-yasamini-yitirdi/78916/

https://medyascope.tv/2022/07/20/2022nin-ilk-yarisinda-en-az-842-isci-is-cinayetlerinde-yasamini-yitirdi/

https://www.medyayazar.com/emek/haziran-da-187-isci-calisirken-oldu-h11338.html

https://www.mersinimecehaber.com/guncel/ilk-alti-ayda-en-az-842-isci-hayatini-kaybetti-h49293.html

https://www.mersinerji.com/haber/23243/sg-6-ayda-842-emek-yaamini-ytrd.html

https://www.meslekhastaligi.net/2022-yilinin-ilk-alti-ayinda-en-az-842-isci-hayatini-kaybetti/

http://mezopotamyaajansi35.com/tum-haberler/content/view/176427

https://nehabers.com/isig-acikladi-6-ayda-842-emekci-hayatini-kaybetti/#.YsasBnZBzIU

https://noktahaberyorum.com/isig-en-az-842-isci-yasamini-yitirdi.html

https://www.nupel.tv/isig-yilin-ilk-alti-ayinda-en-az-842-isci-yasamini-yitirdi-238113.html

https://www.odakhaber.com/haber/11326752/isig-6-ayda-842-emekci-yasamini-yitirdi

https://www.odalarborsalar.com/isig-raporu-6-ayda-en-az-842-isci-oldu-h157069.html

https://www.olaymedya.com/haber/11357234/gaziantepte-6-ayda-20-isci-hayatini-kaybetti-is-kazalarinda-gaziantep-12sirada

https://www.otekileringundemi.com/yasam/isig-meclisi-yilin-ilk-6-ayinda-en-az-842-iscinin-yasamini-h70938.html

https://pamukova-haber.com/yilin-birinci-6-ayinda-en-az-842-emekci-is-cinayetinde-hayatini-kaybetti/

https://penceretv.com/guncel/isig-6-ayda-842-emekci-yasamini-yitirdi-207703h

https://politikahaber.com/isig-6-ayda-842-emekci-yasamini-yitirdi/

https://www.politikyol.com/isig-meclisi-2022-yilinin-ilk-alti-ayinda-en-az-842-isci-hayatini-kaybetti/

https://www.pratikhaber.com/guncel/ilk-alti-ayda-en-az-842-isci-hayatini-kaybetti-h1838.html

https://proletergundem.com/2022/07/06/181-gunde-en-az-842-isci-hayatini-kaybetti-27-yas-ve-alti-olen-iscilerin-orani-%20/

https://www.ramedya.net/tarihi-rekor6-ayda22si-cocuk-48i-gocmen-842-isci-oldu-16007.html

https://www.reformhaber.com/gaziantep/6-ayda-20-isci-hayatini-kaybetti-h31259.html

https://rujmuj.com/yilin-ilk-6-ayinda-en-az-842-isci-is-cinayetinde-hayatini-kaybetti/

https://www.sakarya.news/12-isci-is-kazasinda-can-verdi

https://www.sakaryayenihaber.com/haber/11327565/sakaryada-12-isci-hayatini-kaybetti

https://sendika.org/2022/07/sinif-savasinin-2022-bilancosu-ilk-alti-ayda-en-az-841-isci-is-cinayetlerinde-yasamini-yitirdi-661019/

https://seotv.net/ilk-6-ayda-gunde-en-az-5-isci-oldu/

https://www.serhattv.com.tr/isig-raporu-6-ayda-842-emekci-is-cinayetlerinde-yasamini-yitirdi-haberi/61570/

http://sivasirade.com/haber/is_kazalarinda_agir_bilanco-40921.html

https://siyasihaber9.org/2022-yilinin-ilk-alti-ayinda-en-az-842-isci-hayatini-kaybetti

https://haber.sol.org.tr/haber/2022-yilinin-ilk-alti-ayinda-en-az-842-isci-yasamini-yitirdi-341053

https://www.sondakika.com/haber/haber-isig-6-ayda-842-emekci-yasamini-yitirdi-15062267/

https://www.sozcu.com.tr/2022/ekonomi/yilin-ilk-6-ayinda-en-az-842-isci-is-cinayetinde-hayatini-kaybetti-7235095/

https://surajans.com/yilin-ilk-6-ayinda-en-az-842-isci-yasamini-yitirdi/

https://t24.com.tr/haber/isig-yilin-ilk-alti-ayinda-en-az-842-isci-yasamini-yitirdi,1044958

https://t54.com.tr/haber/11326356/12-isci-is-kazasinda-can-verdi

https://www.tekgida.org.tr/baski-ve-issizlik-olduruyor-60599/

https://teknoskop.net/yilin-ilk-6-ayinda-en-az-842-isci-is-cinayetinde-hayatini-kaybetti/

https://tele1.com.tr/6-ayda-842-is-cinayeti-656823/

https://tihv.org.tr/gunluk-ih-raporlari/6-temmuz-2022-gunluk-insan-haklari-raporu/

https://www.tukenmezhaber.com/article/58738/isig-6-ayda-842-emekci-is-cinayetlerinde-yasamini-yitirdi

https://turkiyeiyigazete.com/yilin-birinci-6-ayinda-en-az-842-emekci-is-cinayetinde-hayatini-kaybetti/

https://ulak.news/haber_isig-en-az-842-isci-yasamini-yit_gazetedavul_41975.html

https://www.umke.org/isig-6-ayda-842-emekci-yasamini-yitirdi

https://umutgazetesi42.org/arsivler/80099

https://www.urfadegisim.com/urfa-da-1-ayda-7-isci-is-kazasinda-oldu/63294/

https://www.urfapusula.com/haber/11363737/isig-isci-olumuyle-ilgili-rapor-acikladi-iste-6-ayda-olen-isci-sayisi

https://www.utopyahaber.com/haber-2022-yilinin-ilk-alti-ayinda-181-gunde-en-az-842-isci-hayatini-kaybetti-4808.html

https://www.vangazetesi.com/isig-6-ayda-en-az-842-isci-yasamini-yitirdi/38725/

https://www.yenidemokrasi28.net/isig-haziran-ayinda-187-2022nin-ilk-6-ayinda-842-isci-is-cinayetlerinde-katledildi.html

https://yenidunya.org/haber/19733/en-az-842-isci-hayatini-kaybetti

https://www.yeniufuk.net/elazig-guncel/isig-meclisi-2022-yilinin-ilk-6-ayinda-en-az-842-isci-hayatini-h11229.html

https://yeniyasamgazetesi3.com/ilk-6-ayda-en-az-isci-842-olumu/

https://www.yirmibirtv.com/isig-en-az-842-isci-yasamini-yitirdi/6752/

https://yonhaber.com/emek-dunyasi/isig-acikladi-6-ayda-842-emekci-hayatini-kaybetti/

https://www.yuksekovahaber.com.tr/haber/isig-6-ayda-en-az-842-isci-yasamini-yitirdi-250578.htm

https://yurdunsesi.net/index.php/2022/07/06/isig-6-ayda-842-emekci-yasamini-yitirdi/

https://www.yurtgazetesi.com.tr/guncel/is-cinayetlerinde-vahim-tablo-6-ayda-842-isci-oldu-h204088.html

https://www.yurttasolmak.com/?Syf=26&Syz=758204&%2F2022-y%C4%B1l%C4%B1n%C4%B1n-ilk-alt%C4%B1-ay%C4%B1nda-en-az-842-i%C5%9F%C3%A7i-ya%C5%9Fam%C4%B1n%C4%B1-yitirdi